Categories

Promotions

Portfel podróżny, organizer na dokumenty, wzór 946 czerwony zamek
net: €5.75 / szt.
(gross: €7.07 / szt.)
Teczka konferencyjna, biwuar, aktówka B-106 czarny
net: €21.62 / szt.
(gross: €26.59 / szt.)
BIGLOWA, SKÓRZANA TORBA LEKARSKA TL-1235 L Koniak
net: €128.69 / szt.
(gross: €158.29 / szt.)
Receptownik, organizer medyczny Medic 1208 Brązowy
net: €19.63 / szt.
(gross: €24.15 / szt.)

O skórze naturalnej

Rodzaje skór stosowanych do wyrobu galanterii skórzanej.

 

Skóra jest surowcem naturalnym.

Obecnie do wyprawiania skór stosuje się wiele różnych metod , w zależności od przeznaczenia skóry. Jednak najszlachetniejszą ze skór jest skóra wykonana tymi samymi środkami, jakimi czyniono to od zarania dziejów. Jest to garbowanie roślinne, polegające na użyciu do wyprawiania skóry garbników pochodzenia roślinnego.

Surowa skóra może mieć grubość do 1 cm. Tak grubą skórę w procesie przeróbki można rozciąć na 2 lub 3 części, uzyskując w ten sposób 2 lub 3 warstwy skóry.

Skóra naturalna licowa

Skóra licowa jest pierwszą i najtrwalszą warstwą, Skóra ta jest miękka i bardzo delikatna w dotyku. Jednak o jej naturalności świadczą liczne znamiona, jarzma, pomarszczenia itp. nadaje to jej niepowtarzalnego charakteru i oryginalności

Skóra naturalna dwoina

Pozyskane z rozdwojenia warstwy skóry nazywamy dwoiną. Skóry te nie posiadając własnego lica, są mniej wytrzymałe niż skóry licowe. W trakcie obróbki takiej skóry tworzone jest sztuczne lico.

Skóra zamszowa

Skóry zamszowe to skóry, których lico zostało usunięte, a powierzchnia wyszlifowana. Dzięki temu zabiegowi zewnętrzna warstwa skory sprawia wrażenie miękkiej i puszystej

Skóra typu nubuk

Nubuk jest skórą licową, której lico jest delikatnie szlifowane w celu uzyskania efektu zamszu, zabieg ten nie pozbawia skóry lica całkowicie, co zapewnia skórze wytrzymałość i nadaje jej wygląd miękkości i elegancji.

Skóra mielona

Istnieją też skóry mielone, które powstają ze zmielonych odpadów skóry. Te skóry są słabe i mało wytrzymałe.

Niepowtarzalność

Prawdziwa skóra może być tylko jedna i niepowtarzalna. Każda skóra jest małym dziełem sztuki stworzonym przez naturę. Jarzma i liczne znamiona widoczne na skórze to cechy charakterystyczne dla każdego zwierzęcia, jest to dowód na jej naturalność i niepowtarzalność.

Rozkrój skóry

Dokonując rozkroju skóry w procesie produkcji danego wyrobu i chcąc aby nasz wyrób wyglądał ładnie  i nie posiadał słabych punktów należy zwracać uwagę na to aby omijać mocno widoczne znamiona i naturalne wady. Większe elementy ciężko jest wpasować na skórze pomiędzy znamionami dlatego też to właśnie rozkrój skóry znacznie wpływa na cenę wyrobu.